Про рiдне мicто Кривий Рiг

Кривий Ріг — це місто обласного значення в Дніпропетровській області України, що було засновано в 1775 році, а сьогодні є восьмим за чисельністю населення містом у країні. Вважається одним з найдовших міст Європи, оскільки відстань північного краю до південного складає 67 км, якщо рухатися по прямій.

Історія міста: відзнаки, нагороди

У Кривому Розі знаходиться велика кількість залізняку, видобуток якого активно йде і тепер. У 2010 році цей населений пункт обігнав інші міста України, ставши рекордсменом по річному показнику обсягів виробництва. Даний факт був занесений у «Книгу рекордів України», про що повідомляв директор однойменного Національного проекту Ігор Підчібій.

Цікаво, що більшість коміків студії “Квартал 95” родом з Кривого Рогу, включаючи чинного президента України — Володимира Зеленського.

Цікаві міста Кривого Рога

Кривий Ріг — це не лише промислове місто. Тут можна побачити безліч цікавих і унікальних об'єктів, як природних пам'яток, так і створених господарською діяльністю людини. Наприклад, архітектура міста досить цікава: тут можна побачити десятки красивих цегельних будівель другої половини XIX — початку XX століть.

Унікальна геологічна пам’ятка — скелі МОДРу. Таку дивовижну назву цей пам'ятник природи отримав давно, на честь Міжнародної організації допомоги революціонерам. Роки її існування припадають на 20-30 р минулого століття.

Буро-червоні скелясті виходи протягнулися на декілька кілометрів, що тягнуться уздовж берегів річки Інгулець. Окремі виступи можуть досягати декількох десятків метрів у висоту, вони ефектно нависають над річковою гладінню. Скелі МОДРу складаються із залізистих кварцитів — головного багатства криворізьких надр. Їх вік, згідно з оцінками геологів, досягає 2,5-3 мільярдів років. Це вражаюча цифра, особливо якщо пригадати вік нашої планети.

Скелі МОДРу — це не лише пам'ятник, який має унікальне значення, але й унікальне місце відпочинку, екологічних прогулянок і екскурсій.

about city about city about city

Економіка міста

Фахівці проекту “Місцевий економічний розвиток міст України” зробили цікаве спостереження. Обсяг промислової продукції Кривого Рогу у 2010 році склали 61,7 млрд грн, що поставило місто на перше місце серед інших населених пунктів країни, основу економіки яких складає промисловість.

Більшість міст мають велику чисельність населення, тому при перерахунку продукції, що випускається, на одного жителя перевага Кривого Рога в плані обсягів промислового виробництва стане ще помітнішою.

Іноземні інвестиції

Наша організація місцевого самоврядування може у будь-який момент взяти безвідсотковий банківський кредит, користуючись пропозиціями фінансових установ-партнерів. Розвинути такі зв'язки допомогли іноземні інвестиції, які у 2018 році досягли рекордних показників в регіоні, — 1 294,98 млн доларів. Ці значення склали близько 35% від загальнообласного показника фінансів, що поступили з 26 країн світу.

Сьогодні кредитування не грає ключової ролі, оскільки іноземні інвестори зацікавлені в Кривому Розі як у перспективному регіоні. Їх цікавить розвиток інноваційних технологій енергозбереження, реалізації енергетично ефективних проектів, які будуть згодом направлені на подальший розвиток міста і добробут його жителів. Наша організація місцевого самоврядування всіляко підтримує цю ініціативу та прагне максимально підтримувати місто та його жителів у всіх супутніх питаннях.