Мiсцева влада органу самоврядування

До складу Криворізької міської ради входять 90 депутатів. Вони обираються громадою на певний термін — 5 років. Виконавчу владу очолює міський голова. Тими ж повноваженнями наділений виконавчий комітет, у складі якого знаходиться 12 членів.

Останньому підкоряються 33 департаменти та управління, які відповідають за різні сфери діяльності:

  • містобудування;
  • економічна та фінансова політика;
  • житлове господарство;
  • інфраструктура.

Виконавча влада зосереджена у районній адміністрації. Вона відрізняється для кожного з районів.

У місті не існує єдиного загальноміського органу судової влади. Замість цього існує 7 районних судів, юрисдикції яких поширюються на відповідні адміністративні райони міста. У місті функціонують 10 відділень поліції, які підкоряються Криворізькому міському відділу поліції ГУНП України в Дніпропетровській області.

Управління органом самоуправління

Територіальна громада — жителі міста, які можуть самостійно визначати та розв’язувати питання місцевого значення. Органи самоврядування здійснюють свою діяльність у межах законодавчого поля та Конституції України. Ради — це представницькі органи місцевого самоврядування.

Місцеве самоврядування є формою публічної влади, яка реалізується такими суб'єктами, як територіальні колективи. Те ж стосується сформованих ними органів, наприклад, відповідною організацією. Вона розв’язує питання місцевого значення, є окремим видом публічної власності — комунальної чи муніципальної.

Органи самоорганізації населення

Жителі, міста Кривий ріг, що законно проживають на його території, можуть брати участь у створенні органу самоорганізації населення. Кожен з них підкоряється законодавству України.

Наприклад, наша організація була створена жителями міста, які зацікавлені в поліпшенні Кривого Рогу, а також житті мешкаючих у ньому людей. Наші повноваження стосуються наступних сфер діяльності:

  • культурного та соціально-економічного розвитку;
  • житлово-комунального господарства;
  • культури;
  • охорони природи;
  • соціального захисту населення;
  • законних інтересів, прав і свобод громадян.

Для виконання поставлених перед нашою організацією завдань ми можемо взяти безвідсотковий банківський кредит. Його надають нам наші фінансові партнери в особі кредитних організацій. Також наша діяльність успішно здійснюється завдяки всебічній допомозі з боку держави. Вона бере участь у формуванні бюджетів. Наприклад, коли витрати органів місцевого самоврядування виникають через рішень органів державної влади, вони будуть компенсовані з боку держави.

Участь місцевої влади у благодійних акціях міста

Нерідко наша організація влаштовує різноманітні заходи, перед якими стоять певні завдання:

  • благодійні акції для допомоги багатодітним сім'ям, інвалідам та іншим соціально-незахищеним верствам населення;
  • виставки та тематичні збори, спрямовані на розвиток культурної діяльності міста;
  • акції, на яких жителі міста обговорюють актуальні питання, що стосуються економічної, транспортної, соціальної та інших сфер.

Іноді для проведення відповідних заходів ми оформляємо мікрокредити, однак місцева влада підтримує наші прагнення. Наприклад, надаючи майданчики для проведення акцій, а також письмові дозволи, що дозволяють нам законно проводити відповідні заходи.

Мiсцева влада